Markalar


HAZET

Hazet Logo


Hazet Factory 1
Hazet üretim tesislerinden biri.

Almanya el aleti sektöründe piyasa lideri olan Hazet, 1878 yılında Remscheid kentinde kurulmuştur. Konusunda Almanya pazarının en güçlü ve kaliteli markası olarak kabul edilen Hazet adını, kurucusu Hermann Zerver’in isim ve soyadını ilk harfleri olan “H” ve “Z” nin okunuşlarının birleştirilmesinden almıştır.

Bugün Almanya’nın dört ayrı bölgesinde, dört farklı fabrikası bulunan Hazet, Avrupa’nın en gelişmiş el aleti üretimini gerçekleştirmektedir. Şu anda beşinci kuşaktan aile yönetiminin iş başında olduğu firma, otomotiv sektörü başta olmak üzere tüm sanayi kollarında kullanılan en son teknoloji ile üretilmiş el aletlerini tüm dünya pazarlarına sunmaktadır.

Hazet’in, Almanya’nın Remcsheid kentinde bulunan ilk fabrikası Avrupa’nın en ileri teknolojiye sahip üretim alanlarından biridir. Plant 1 olarak isimlendirilen bu fabrikada, dövme, CNC temelli üretim, rakipsiz deneyim ve en gelişmiş teknoloji kullanılarak yapılmaktadır.

Heinsberg’de bulunan ikinci fabrika olan Plant 2, en modern öğelerle inşa edilmiştir. Lokasyon olarak Almanya, Hollanda ve Belçika üçgeninde yer alan bu fabrikada özellikle lokma ve avadanlıklar gibi yuvarlak parçalar azami hassasiyetle işlenmektedir. Öte yandan yüzey kaplama tesisleri ve ürünlerinin Avrupa’nın her noktasına kolaylıkla ulaştırılabildiği modern Lojistik Merkez de yine bu çatı altında bulunmaktadır.

2001 yılının başında Hazet üçüncü fabrikasını yine Remscheid’da açmıştır. Bu fabrikada ağırlıklı olarak metal sac işleme ve şekil verme işlemlerinin yanı sıra, çok özel ve estetik tasarımlara sahip, sacdan mamul Hazet markalı takım arabaları, çantaları ve takım dolaplarının yapımı gerçekleştirilmektedir. Oldukça yüksek sayılarda üretilen bu ürünler, özellikle oto servisleri tarafından tercih edilmekte ve ayrıca tüm sanayi kollarında da yoğun olarak kullanılmaktadır. Hazet’in bu fabrikasında ayrıca özellikli üretim kapsamına giren kaynak robotları, Tam Otomatik Lazer Kesim Makinaları ve en ileri teknoloji ile çalışan Bilgisayar Kontrollü Toz Boyama Tesisi bulunmaktadır.

Hazet, dördüncü fabrikası olan Tork Anahtarları & Aksesuarları fabrikasını ise 2018 yılında Plant 1 şemsiyesi altına taşımış ve daha geniş bir alanda yeni tezgah ve ekipmanların yatırımları sayesinde bu konudaki üstünlüğünü daha da pekiştirmiştir. Tork Anahtarı teknolojisinde 45 yıldır kompetan olan firma, ilk Tork Anahtarını 1974 yılında ± 2% doğruluk hassasiyetiyle pazara sunmuştur.

Hazet Factory 1
Hazet Factory 1
Hazet Factory 1

Ayrıca Hazet, Havalı El Aletlerinde oldukça yüksek kalite içeren çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

HAZET’İN ÖZEL ÜRETİM ALANI

Hazet firması el aletleri sektöründe uzmanlığını özellikle otomotiv sektörü için yaptığı üretimlerle kanıtlamıştır. Bu alanda dünya lideri sayılan Hazet, hemen hemen tüm otomobil markaları için özel üretilmiş el aletlerini pazara sunmaktadır.

Hazet’in web sitesindeki, Tool Finder adı verilen arama motoru sayesinde BMW, Mercedes, Volkswagen , Audi, Renault, Fiat, Toyota, Porsche, Jaguar, Mazda, Opel, Peugeot birçok otomobil markaları için belirlenmiş özel el aletlerine kolayca ulaşmak mümkün olabilmektedir. Otomobil servisleri tarafından öncelikle tercih edilen bu ürünler, şu anda dünya pazarlarında neredeyse rakipsiz konumdadır.

ALMANYA’NIN ÖDÜLLÜ FİRMASI

Hazet, Almanya’nın ünlü sektör dergilerinden olan Werkstatt Aktuel’in geçen yıl düzenlediği “The Best Brands 2014” yarışmasında birincilik ödülünü almıştır. Almanya’nın en iyi markalarının seçildiği bu yarışmada birincilik ödülü atölye ve servis profesyonellerinin gerçekleştirdiği oylamalar sonucunda verilmiş olup, El Aletleri ve Havalı Tornavidalar dallarında HAZET iki ayrı kategoride iki birinciliğe layık görülmüştür.

Ayrıca yine 2014 yılında Almanya’nın Essen kentinde düzenlenen Orta Ölçekli Kuruluşlar Zirvesinde Hazet “ En İyi İşveren” ödülünün sahibi olmuştur. St. Gallen Üniversitesi Liderlik ve İnsan Kaynakları Enstitüsü’nün yaptığı bir araştırma sonucu bu birincilik ödülünü alan Hazet, 2011 ve 2012 yıllarında da “ en yaratıcı firma” ödüllerinin ardından zirvedeki yerini korumuştur.

Geçtiğimiz yıl çoğu profesyonel olan özel bir derginin okuyucuları ticari araç servisleri için en iyi markaları dördüncü kez seçti. 2017 yılında da DEKRA uzman kuruluşunun sponsorluğunda 15 kategoride Almanya'nın en önemli markalarının 91'i bir kez daha seçildi. Değerlendirme, ticari araçların tüm hizmetlerini kapsamaktaydı: kaldırma sistemlerinden tekerlekleri kontrol eden ekipmanlara, yağ ve yağlama maddelerinden, sabit ve mobil yıkayıcı sistemlerine, el aletlerinden pnömatik tornavidalarına kadar…
Bu profesyoneller kararlarını verdiler ve HAZET, “Alet” ve “Pnömatik Tornavidalar” kategorilerinde “En İyi Marka 2017” oldu!

HAZET ’in ikincisi markası VIGOR...

Hazet’in ikinci markası olan VIGOR, daha düşük fiyat segmentindeki ve fakat kaliteli ürünleri ile pazarda önemli bir yere sahiptir. Şirket, Alman El Aleti Sanayisinin vatanı Remscheid’da 2005’te kurulan oldukça genç bir firmadır. VIGOR ürünleri, sağlamlığı ve albenisi sayesinde bugün dünya el aleti pazarında ciddi bir başarı elde etmiştir. Sanayide kullanılmak üzere 1000'i aşkın çeşide sahip ürün yelpazesine sahip olan VIGOR markalı ürünlerin bir kısmı Almanya’da diğer bir kısmı Alman kalite anlayış ve standartlarına uygun olarak Almanya dışındaki ülkelerde de ürettirilmektedir. VIGOR’un ürün gamı inovativ özellikleri ile de dikkat çekmektedir.

Sözcük anlamı Latince’de “güç, yaşam gücü, zindelik” anlamlarına gelen VIGOR’un üretim felsefesi de buradan kaynaklanmaktadır. Firma, sağlam, güçlü, iyi ve yararlı el aletleri üretme prensibi ile çalışmaktadır.

Hand Tool 1

Hand Tool 2

Hand Tool 3

Hand Tool 4

Hand Tool 5

Hand Tool 6

Hazet Tools Shelf